вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Манчевски: Тодоров да го објави договорот за мазут со ОКТА

Damjan Mancevski

Поврзани вести

Министерот за здравство, Никола Тодоров да го објави договорот склучет со рафинеријата ОКТА за испорака на мазут за потребите на Клинички центар, побара денеска потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски.

„Никола Тодоров се правдаше дека не го знаел и милионскиот договор со фирмата на омилената уредничка на власта Талевска, па кога се разоткрија сите малверзации, тој беше принуден да најави раскинување. Затоа СДСМ инсистира министерот за здравство да го покаже договорот со ОКТА, што на оваа компанија блиска до раководството на ВМРО-ДПМНЕ и носи приход од 2 милиона и 600 илјади евра“, вели Манчевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести