вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Манчини: Само трпение со Балотели

mancini baloteli trpenie

Поврзани вести

Предводникот на актуелниот шампион на Турција, тимот на Галатасарај, Роберто Манчини, уште еднаш јавно ги посоветува раководните лица на Милан дека мораат да имаат трпение со контроверзниот напаѓач, Марио Балотели.

„Се уште не сум разговарал со Марио. Не сум разговарал уште од времето кога двајцата бевме дел од Манчестер Сити. Најчесто, кога ќе ја прекинам соработката со еден фудбалер, на кого повеќе не сум му тренер, не контактирам со истиот. Челниците на Милан знаат дека е потребно трпение кога е во прашање Марио Балотели. И Марио има потреба од време. Прашање е на време кога ќе експлодира неговиот талент”, изјави трофејниот италијански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести