вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Манџукиќ заработи повреда, следува пауза од три седмици

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ заработи повреда на мечот против Џенова поради што ќе треба да паузира во следниот период.

Манџукиќ заработи повреда на дуелот против Џенова, следи пауза од три седмици

Манџукиќ заработи повреда на дуелот против Џенова, следи пауза од три седмици

Поврзани вести

Според лекарскиот тим на Јувентус, репрезентативецот на Хрватска ќе мирува најмалку 20-тина дена, што значи дека сигурно ќе ги пропушти следните натпревари против Фросиноне (среда) и Наполи (недела).

Исто така, во паника е и репрезентацијата на Хрватска, која на 10-ти октомври игра важен квалификациски меч против Бугарија. Манџукиќ сѐ уште нема постигнато гол во Серија А, а во Лигата на шампионите погоди на средбата против Манчестер сити (1:2).

Најчитани вести