четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Манџукиќ е (не) реална желба на Ерик Тохир

mandzukic nerelana zelba

Поврзани вести

Шпанскиот гигант Реал (М) и големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Јувентус, добија и повеќе од сериозна конкуренција во Интер кога е во прашање потписот на хрватскиот интернационалец од редовите на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М). 

Брзоногиот напаѓач не е многу задоволен од минутажата која ја добива од новиот предводник на баварскиот гигант, Пеп Гвардиола и голема е веројатноста дека ќе си замине од „Алианс Арена” за време на летниот преоден рок.

Новиот сопственик на „нероазурите”, познатиот бизнисмен од Индонезија, Ерик Тохир е подготвен да го исплати побараното обештетување од 30 милиони евра, а доколку се пресели на „Џузепе Меаца”, репрезентативецот на Хрватска ќе си осигура годишна заработувачка од најмалку пет милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести