недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Манџукиќ во Јувентус само на плеј-стејшн

Репрезентативецот на Хрватска постигна 10 погодоци на одиграните 16 натпревари од новата сезона во германската Бундес лига.

mandzukic

Поврзани вести

Иван Цвјетковиќ, агентот на хрватскиот интернационалец од редовите на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Марио Манџукиќ, само како новинарска шпекулација ја дефинираше последната информација пласирана од италијанските медиуми дека Јувентус ќе биде новиот клуб на 27-годишниот напаѓач.
“Јувентус? Манџукиќ е целсоно фокусиран на Баерн (М). Мојот клиент има договор со Баерн (М) до 2016 година и одлично се чуствува на “Алианс Арена”. Знам колку е ценет од Пеп Гвардиола, а тоа го демонстрираше и во есенскиот дел од актуелната сезона. Манџукиќ сака да остане во редовите на Баерн (М) и сака да ја одбрани шампионската титула во Лигата на шампиони”, изјави Иван Цвјетковиќ.
Репрезентативецот на Хрватска постигна 10 погодоци на одиграните 16 натпревари од новата сезона во германската Бундес лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести