понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Манекенката Ивановска го истрча маратонот

На Скопскиот маратон Ивановска учествуваше и минатата година, а годинава се појави и како рекламно лице за овој настан.

katarina-maraton-500

Поврзани вести

Најзгодната Македонка, Катарина Ивановска и оваа година беше учесник во Скопскиот маратон.

Со насмевска на лицето Катарина ги поздравуваше сите оние кои ја бодреа додека го трчапе маратонот.

На Скопскиот маратон Ивановска учествуваше и минатата година, а годинава се појави и како рекламно лице за овој настан.

Фото: Република

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести