понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Манекенката Катерина Нетолицка пронајдена мртва!

Покрај манекенката, кој лежела во кадата, пронајдени се и труповите на нејзините две кучиња. Нејзиното момче во моментот на несреќата имал натпревар во Русија.

kat.jpg500

Последни вести

Чешкиот супермодел Катерина Нетолицка (26), која, меѓу останатите, работела кампањи за „Прада“ и „Л’ Ореал“,  е пронајдена мртва во својот стан, во кој живеела со момчето, хокеарот Јакуб Петрузалек.

Телото го пронајшол нејзиниот брат во кој дошол во посета, откако не му одговарала на телефонските повици.

1kat.jpg500

Покрај манекенката, кој лежела во кадата, пронајдени се и труповите на нејзините две кучиња. Нејзиното момче во моментот на несреќата имал натпревар во Русија.

3kat.jpg500

Познатата двојка, која била во врска пет години, живеела во стан во Литвинова, на северозапад на Чешка. Пријателите на починатата манекенка откриваат дека патела од депресија.

– Во еден момент беше многу среќна, еуфорична, а понекогаш многу депресивна што доведуваше да се повредува себеси, открива извор.

2kat.jpg500

Полицијата наложила обдукција бидејќи не можела веднаш да ја утврди причината за смртта. Според пишувањето на чешките медиуми, Катерина и Јакуб планирале венчавка и потомство.

Најчитани вести