петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маненти зад решетки

manenti-500

Последни вести

Во голема акција на италијанската полиција денеска помеѓу 22 приведени лица се наоѓа и претседателот на калчолигашот Парма, Џампјетро Маненти.

Акцијате е насочена кон лицата обвинети за финансиски малверзации и затајување данок.

Под истрага се наоѓаат уште 60-ина лица објавија италијанските медиуми.

Повеќе детали за денешната акција се очекуваат во текот на денот кога на јавноста треба да и се обрати јавниот обвинител.

Парма и пред приведувањето на нејзиниот претседател беше во незавидна положба и не се знаеше дали ќе успее да го заврши првенството во Серија А, а по денешните случувања во прашење е доведено нејзиното понатамошно учество.

Најчитани вести