четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Мангала од јуни нов граѓанин

mangala

Поврзани вести

Челниците на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, добиле зелно светло од раководните лица на актуелниот шампион на Португалија, Порто за остварат контакт со агентот на францускиот интернационалец, Елиакуим Мангала.

Фудбалскиот храм „Стемфорд Бриџ” најверојатно ќе биде следната дестинација на 22-годишниот дефанзивец кој беше најголема желба на Челзи за време на зимскиот преоден рок.

Од продажбата на Мангала, раководните лица на Порто очекуаат заработувачка од најмалку 40 мил. евра, а централниот дефанзивец треба да потпише четиригодишен договор кој ќе му гарантира годишна заработувачка од најмалку пет милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести