петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

„Манго“ лансира линија за „полнички“ жени

Модната куќа од Шпанија најавува нова колекција целосно наменета за девојките со малку повеќе килограми која ќе биде достапна до крајот на следната година

mango-logo-vector

Поврзани вести

Првата промо фотографија од новата колекција за полни девојки прикажува секси фустан со чипкан рез на грбот. Едвај чекаме да го видиме остатокот од колекцијата!

Шпанскиот бренд „Манго“ одлучи да ги израдува девојките кои не можжат да „влезат“ во нивните вообичаени големини порафи што лансираа модерна модна колекција за полни девојки.

Новата колекција е наречена Виолета, а облеката ќе биде достапна во големини од 40 до 52. Во првата колекција од ваков вид ќе има повеќе од 400 парчиња, а портпаролите на модната куќа истакнуваат дека во неа наместо досадни креации ќе има модерна, забавна и секси облека.

mango-kolekcija

Колекцијата Виолета би требало до крајот на 2014 година да се најде во повеќе од 100 „Манго“ продавници низ светот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести