вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Манолас ќе ја засили Рома

10938-manolas

Последни вести

Уште денеска е можно да биде комплетиран трансферот на Костас Манолас во Рома.

Римската Волчица за дефанзивецот на Олимпијакос ќе плати околу 11 милиони евра.

Манолас треба да биде замена за Бенатиа кој се очекува да го напушти Рим и да се пресели во Баерн Минхен пред крајот на преодниот рок.

Костас Манолас долго време се поврзуваше со трансфер во Арсенал, но се чини дека Топџиите не успеаа во трката по неговите услуги.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести