петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Марадона: Не ми дозволија во живо да ја гледам Аргентина

MARADONA

Последни вести

Легендарниот репрезентативец на Аргентина, Диего Армандо Марадона, откри дека не му било дозволено во живо да го следи дуелот помеѓу репрезентациите на Аргентина и БиХ, кој се одигра на фудбалскиот храм “Маракана”.
“Не ми беше дозволено во живо да го следам тој натпревар. Се вратив во мојот хотел и од мојата соба го следев второто полувреме од дуелот помеѓу репрезентациите на Аргентина и БиХ. Направив се што беше во моја моќ, но не ми дозволија да влезам во стадионот. Има некој кој кажа “НЕ”. Морав од мојата соба од пред телевизотот да го следам тој натпревар. Се надевам дека ќе најдеме решение за оваа ситуација, сакам мојата репрезентација да ја гледам во живо. Јас не бев во ситуација да не го следам натпреварот, мене не ми беше дозволено да го следам тој натпревар”, изјави Марадона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести