четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Марангозова: Заев е градоначалнник на кој не може да му се верува

Катица Марангозова истакнува дека Зоран Заев станал градоначалник со „убедливо најмногу лаги во своето работење“

ВМРО-ДПМНЕ: Кога СДСМ зборува за слобода на медиуми, исто е како Ал Капоне да зборува за плаќање данок

ВМРО-ДПМНЕ: Кога СДСМ зборува за слобода на медиуми, исто е како Ал Капоне да зборува за плаќање данок

Поврзани вести

Заев е градоначалник на кој не може да му се верува, вели советничката на ВМРО ДПМНЕ во општина Струмица, Катица Марангозова којa истакнува дека Зоран Заев станал градоначалник со „убедливо најмногу лаги во своето работење“

„Во поткрепа на вистината денес Ви презентираме уште еден сегмент од неговите лаги. На 06.07.2012 година со ребалансот на Буџетот, Заев им вети на граѓаните дека ќе се асфалтираат улиците: Братство Единство (од Климент Охридски до 24-ти Октомври) Браќа Миладинови ( од Алфа банка до Братство Единство) Крушевска Република (од кружен тек нагоре – десна страна) Вкупната вредност за асфалтирање на овие три улици е околу 6 милиони денари или 100.000 евра.        Но, како по обичај Заев пак излажа, а улиците сеуште не се асфалтирани. Со тоа станува јасно дека ребалансот всушност била уште една вешто срочена лага на Зоран Заев“, вели Марангозова.

Таа го праша Заев зошто не се асфалтирани овие три улици и каде завршиле шест милиони денари планирани за асфалтирање на улиците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести