сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Мареј подобар од Робредо за титула во Валенсија

robredo

Поврзани вести

Судбината повторно си поигра со Томи Робредо, и повторно во другата главна улога беше Енди Мареј.

Мареј славеше во финалето на турнирот во Валенсија, совладувајќи го Робредо со 2:1 во сетови (3:6 , 7:6 , 7:6). Она што е поинтересно е дека Британецот спаси дури пет меч топки, нешто што веќе му појде од рака во Шенжен, и тоа повторно против истиот тенисер, Томи Робредо.

Инаку мечот траеше 3 часа и 20 минути, а овој триумф на Мареј ќе му донесе вредни бодови во трката за настап на “Ворлд Тур Фајнлс”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести