петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Марио Суарез ќе комбинира со Де Роси, Најголанд и Стротман

mario suarez so de rosi, najgoland

Поврзани вести

Одличните игри на стандардниот првотимец во дресот на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), Марио Суарез не остана не забалежани од страна на раководните лица на италијанскиот калчолигаш Рома.

Италијанските медиуми потврдија дека челниците на римската “волчица”ќе се обидат уште на стартот од летниот преоден рок да ги осигураат услугите на 26-годишниот играч за врска кој според челниците на Атлетико (М) вреди најмалку 20 мил. евра.

Доколку се пресели на “Олимпико” за време на летниот преоден рок, Суарез ќе има за задача да ја подобри играта на средниот ред и да оствари соработка со веќе стандардните првотимци во дресот на Рома, Даниел де Роси, Раџа Најголанд и Кевин Стротман.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести