сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маркињос на Ноу Камп, Алвеш во Париз

MARKINHOS NA NOU KAMP

Последни вести

Раководните лица на каталонскиот гигант Барселона се на само еден чекор од реализација на веќе најавениот трансфер на бразилскиот интернационалец од редовите на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Маркињос.

Шпанските медиуми потврдија дека песелбата на 20-годишниот дефанзивец на “Ноу Камп” ќе биде комплетирана откако двата клуба ќе најдат заеднички јазик околу обештетувањето.

За разлика од челниците на францускиот клуб, кои побараа околу 35 мил. евра за обештетувањето на Маркињос, раководните лица на каталонскиот гигант се подготвени да одвојат околу 20 мил. евра за обештетувањето, но и во обратната насока да го испратат репрезентативецот на Бразил, Дани Алвеш.

Офанзивниот бек на Барселона има договор до 30 јуни 2015 година, но во последната година од договор Алвеш ќе има рекордна плата од 10 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести