среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Маркизио сака нов договор, Јуве бара купец

markizio

Поврзани вести

Репрезентативецот на Италија, Клаудио Маркизио им испрати јасна порака на раководните лица на Јувентус дека сака под итно да му понудат нов и по можност побогат договор.

„Победуваме на секој натпревар и нормално дека сакам да останам во редовите на Јувентус уште неколку сезони. Се надевам дека во следниот период ќе ми биде понуден нов договор иако актуелниот ми завршува во 2015 година. Сакам овој дрес да го носам што е можно подолго”, изјави Маркизио.

За разлика од одличниот играч за врска, раководните лица на „старата дама” повеќе се заинтересирани за опцијата продажба, но под услов, заинтересираниот клуб да испрати офдицијална понуда за Маркизио не помала од 30 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести