среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маркизио среќен во Торино но флертува и со Манчестер Јунајтед

markizio

Поврзани вести

Стандардниот првотимец во дресот на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, Клаудио Маркизио, откри дека не сака да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок но додаде дека голем интерес за неговите услуги покажале раководните лица на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед.

„Секогаш кога има преоден рок, моето име може да се прочита во сите спортски весници и на сите спортски портали. Сепак, јас сум среќен во Торино и имам долг договор со Јувентус и сакам истиот да го испочитувам до крај. Точно дека за моите услуги голем интерес има покажано актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед. Горд сум на таа информација, горд сум на фактот дека сум желба на англискиот гигант, но убаво ми е во Торино, тука сакам да останам уште неколку сезони”, изјави репрезентативецот на Италија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести