сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Марко Ѓуровиќ прв во лежење во Црна Гора

marko-djurovic-takmicenje-lencarenje-foto-vijesti-1407264330-546431

Поврзани вести

Марко Ѓуровиќ од Подгорица е победник во натпреварот во излежување во етно-селото „Монтенегро“ во Брезни кај Плужин.

Тој поставил и нов рекорд – 35 часа излежување. За освоеното прво место Ѓуровиќ доби 300 евра награда.

Оваа година , освен домашните, за титулата на првак во излежување, се натпреваруваа и соседите. Така за титулата „џаболебарош“ се бореа 13 натпреварувачи од Црна Гора, Србија и Хрватска.

Правилата на натпреварот се: кога ќе се легне, нема станување, храна и вода се дозволени но не и одење во тоалет.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести