четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Марковиќ: Лазаров е најдобриот играч во светот

dragan-markovic-bosna-624x497_thumb_medium500_398

Последни вести

Босанскиот селектор Драган Марковиќ ја гледа нашата селекција многу подалеку од осминафиналето.

Марковиќ за босанските медиуми вели дека уште пред почеток на СП тврдел дека Македонија има сила и задно со Шведска се тајни фаворити.
-Македонија и Шведска можат далеку до дотуркаат на овој Мундијал. Киро е сигурно голема звезда и најдобар играч во светот. Ми се допаѓа многу како игра Македонија, особено на првиот меч со Тунис, и сите нѐ воодушеви. Играше дисциплинирано и добро во одбрана, вели Марковиќ.

Најчитани вести