среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Марковиќ три годинини во Ел Џаиш

Zarko_Markovic4

Поврзани вести

Поранешниот десен бек на македонскиот ракометен шампион Металург, Црногорецот Жарко Марковиќ и покрај гласините дека ќе се пресели од Хамбург во Вардар, својот потпис сепак го стави на договор за тимот на Ел Џаиш од Катар, пишува црногорски портал, „.хандбалме.ме“.

Тој потпиеша тригодишен договор со Ел Џаиш. Ова е втор пат Марковиќ да игра во Катар, бидејќи претходно настапуваше за тимот на Ал Ахли.

Друштво во овој клуб од идната сезона ќе му прави неговиот сонародник, а сега натурализран репрезентативец на Катар, голманот Горан Стојановиќ, кој го напушта Рајн Некар. Според одредени информации, по стапките на Стојановиќ, ќе тргне и Марковиќ, односно и овој одличен бек ќе земе пасош на Катар со што би и се прикличил на оваа репрезентација за претстојното Светско првенство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести