петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Марлин Брандо сакал морнари, Еди Марфи платил транвестит…

edi marfi

Поврзани вести

Поради милионите кои ги имаат на своите сметки, познатите ѕвезди уживаат во се што им е достапно. Поради тоа често тие биле дел од скандалозни сексуални признанија.

brando

Брандо сакал мажи во морнарска облека

Славната холивудска „Мадам“ позната во јавноста како Рената открила дека легендарниот актер Марлон Брандо давал најмногу пари за нејзината придружба. Наводно често му праќала по три или четири девојки на ден,  а како што тврдела, повеќето биле мажи. Повеќе пари давал доколку тие биле облечени во морнарска облека.

Откритие од скандалозна книга

„Ти никогаш нема да водиш љубов повторно во овој град“ е називот на скандалозната книга од 1996-та година во која холивудскитепроститутки и актерки откриле се за своите секусални средби со славни личности. Мешу нив биле и Џорџ Харисон, Дон Хенле како и родуцентот Дон Симпсон.

Тин Мом работела како проститутка

Иако Фарах Абрахам попозната како Тин Мом се прославила во јавност откако излезе нејзината порно снимка. Наводно таа работела како проститутка. Времето го поминувала со богати мажи, кои за тоа и плаќале. Фарах го демантирала ова тврдење.

Ретко кој имал секс со една девојка

Холивудската „дама“, Мишел Браун јавно открила дека Тајгер Вудс често ја посетувал во нејзиниот салон во кој знаел да потроши и по шест илјади долари. Злогласната Мадам подоцна открила дека често во собата му праќала по две или три девојки бидејќи Тајгер сакал да гледа акција „девојка на девојка“ пред сексот. Ретко имал секс со една девојка.

Марфи „собрал“ транвестит

Холивудскиот актер во 1997-та година е сопрен од страна на полицијата откако во автомобилот качил транвестит. Еди Марфи набрзо е пуштен бидејќи тврдел дека само сакал да ја повози со автомобилот. Но, Атисон Саломар Сеиули открил дека Марфи му дал 200 долари и барал од него да му позира во долна облека. Актерот демантирал.

И бејзбол мајсторот користел услуги на проститутки

Извор близок на Кристин Дејвис, попозната како Мадам од Менхетен, во 2009-та година открил дека нејзините услуги ги користел и бејзбол мајсторот Алекс Родригес. Кристин му местела голем број девојки, а и самата била со него додека бил оженет. Услугите на проститутки ги користел повеќе од шест пати. Кога се објавени овие информации, Алекс одбил да коментира.

Чарли Шин има снимки од секс

Мадам од Лос Анџелес му наместила над сто девојки на Чарли Шин. Контроверзниот актер наводно со некои од нив има и снимки од сексуалниот однос кои ги чува и денес.

carli sin

И купил автомобил на проститутката

Познато е дека Чарли Шин ги сака жените. Но, актерот особено сакал една проститутка , а понекогаш плаќал и по 25 илјади долари за една ноќ со неа. Освен тоа, тој и дал пари за пластична операција, а и купил и автомобил.

Таткото на Џесика Симпсон се развел по скандалот

Џој Андерсон, машка проститутка, тврдел дека бил ангажиран од страна на Џој Симпсон, таткото на славната Џесика Симпсон. Според Андерсон, кој поминал и на полиграфско тестирање, тој и таткото на актерката и пејачка поминале три часа заедно во еден хотел во Њујорк. Тој тврдел дека имале секс. Изјавил дека Симпсон има незаситен апетит за секс, а за неговите услуги му платил 600 долари. Набрзо овој скандал допре до јавноста, а Симпсон се разведе од сопругата Тина.

Мадам поминала три години во затвор

Хајди Филс станала позната во 1993-та година кога е уапсена бидејќи водела синџир на проституција во Холивуд. Накоро открила дека Чарли Шин бил еден од нејзините главни клиенти. Во затвор поминала три години, но никогаш не покажала дека се кае за работата која што ја работела.

Кан е рај за проституција

Минатата година „Холивуд Рипортер“ објави репортажа во која беше откриено дека Филмскиот фестивал во Кан е уточиште за проституција и проститутки. Полицајците тврдат дека тоа е вистинки рај за нив бидејќи девојките уживаат во луксузни хотели, на јахти и приватни вили. Девојките наводно можат да заработат и до 40 илјади долари за ноќ.

Со проституција се занимавале најголемите топ модели

Кристин Дејвис во една прилика открила дека вработувала некои од најубавите жени на светот. Меѓу нив имало и ангели на Викторијас Сикрет. Некои од нив ја снимале кампањата за „Гучи“ и „Мајкл Корса“.

Услуги на проститутки користел и Брус Вилис

Во својата контроверзна автобиографија од 2007-та година, Џоди „Бејбидол “ тврдела дека нејзин клиент бил и Брус Вилис.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести