вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Марота го нуди Берарди во замена за Нани

marota za nani

Поврзани вести

Генералниот менаџер на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, ќе се обиде до крајот на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на португалскиот интернационалец од редовите на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Нани.

Главниот оперативец на “старата дама” има две опции на располагање, пвата да испрати официјална понуда за крилниот напаѓач, не помала од 8 мил. евра и втората, обратната насока да го испрати младинскиот репрезентативец на Италија, Доменико Берарди, кој со голем успех го носи дресот на Сасуоло и кој постигна четри погодоци на првенствениот натпревар против италијанскиот калчо гигант Милан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести