понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Марота: Наполи делува како клуб од провинција

marota napoli provincija

Поврзани вести

Генералниот менаџер на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека челниците на Наполи се однесуваат како да раководат со мал клуб од провинција.

„Искрено, малку не нервира целата таа еуфорија во Неапол. Станува збор за еден првенствен натпревар, за една победа над Јувентус. Освоија три бода и толку. Челниците на Наполи се однесуваат како да се од некоја пробинција, како да раководат со мал клуб од провинција. Знаете како се однесуваат помалите клубови кога ќе победат некој поголем клуб. Така се однесуваат на “Сан Паоло”, изјави Марота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести