недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Марсело како лев бек на Ливерпул

Бразилскиот интернационалец од редовите на новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Марсело, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на вицешампионот на Англија, екипата на Ливерпул.

MARSELO LIVERPUL

Последни вести

Бразилскиот интернационалец од редовите на новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Марсело, најверојатно во новата клупска сезона ќе го носи дресот на вицешампионот на Англија, екипата на Ливерпул.

Офанзивниот бек не може да се пофали дека во изминатата сезона имал голема минутажа на „Сантијаго Бернабеу”, но може да се „пофали” дека првенствените натпревари и тие од Лигата на шампиони, најчесто ги започнувал од клупата за резервни фудбалери.

Репрезентативецот на Бразил имаше далеку поголема минутажа кога во тренерското столче седеше контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо.

Најавениот трансфер ќе биде реализиран само доколку челниците на Ливерпул го исплатат побараното обештетување од 14 милиони фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести