сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Марсело се извини поради срамниот пораз од Севилја

marselo se izvini

Последни вести

Бразилскиот интернационалец Марсело, јавно им се извини на најверните фанови на шпанскиот гигант Реал (М) за срамниот пораз кој “кралскиот клуб” го доживеа на последниот првествен натпревар против екипата на Севилја.

“Сите бевме свесни, сите знаеме дека ќе ни биде многу тешко до крајот на актуелната сезона. Секој следен натпревар е како финале за Реал (М). Ќе дадеме се од себе, ќе се бориме за шампионскиот пехар, но сега мораме прво да им се извиниме на најверните фанови на Реал (М). Мора да се извиниме за неочекуваниот пораз во Севилја. Многу ни е жал”, изјави левиот бек.

Реал (М) моментално е трет на првенствената табела и има три бода помалку од градскиот ривал Атлетико (М) и два бода помалку од каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести