сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Мартич: Игравме агресивно и заслуживме да победиме

Металците” го добија натпреварот со тимот од Смедерево, совладувајќи го со 80:72.

1043869_10152235451873816_1708834783_n

Поврзани вести

Тренерот на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје – Аеродром, Зоран Мартич изрази задоволство од победата и играта на своите избраници во дуелот со Мега Визура. “Металците” го добија натпреварот со тимот од Смедерево, совладувајќи го со 80:72.
“Очекувавме ова да биде дури и потежок меч од оној со Партизан, бидејќи ако загубевме во Белград немаше да биде трагично, а секогаш е непријатно кога се губи на домашен терен. Планот ни беше во предната линија да играме поагресивно, да ги запреме оние играчи што имаат предност во височина во однос на нас. Имавме предност од првата до последната минута, на крајот можеби со потешкотии, но сепак заслужено стигнавме до победата“ , изјави Мартич.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести