понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мартич останува на клупата на МЗТ Скопје и следната сезона

Zoran Martic - MZT

Поврзани вести

Словенецот Зоран Мартич ја оправда довербата на управата намакедонскиот шампион МЗТ Скопје. Добрите резултати во последно време му донесоа продолжување на договорот со „металците” и за  следната сезона. По победите над Мега Визура и Партизан, Мартич го одбрани и Купот на Македонија што беше доволна причина за преговорите да се интензивираат, па веќе и официјално да биде потпишан договорот.

„МЗТ Скопје Аеродром информира дека на обострано задоволство е договорена соработка со досегашниот тренер Зоран Мартич и за наредната натпреварувачка сезона. Мартич дојде во македонскиот кошаркарски шампион на почетокот на декември минатата година и со тимот на МЗТ Скопје Аеродром оствари скор од 5 победи и 4 порази во АБА лигата, а го одбрани и трофејот во Купот на Македонија кој се одржа во Охрид“ се вели во соопштението објавено на официјалната веб-страница на „металците“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести