сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мартич: Победивме, но не сакам да се зборува за титулата

ZORAN-MARTIC1-1024x776

Последни вести

Стратегот на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје, Зоран Мартич не го криеше задоволството од победата на своите избраници на дуелот со градскиот ривал Работнички.

„За овој дуел имавме повеќе време да се подготвиме, што не беше случај за првиот кој го игравме во Борис Трајковски. Го сторивме тоа на најдобар начин и мора да се признае дека одигравме одличен меч. Бевме доминантни во секој сегмент од кошаркарската игра. Победивме, но не сакам да се зборува за титулата. За тоа е се уште многу рано. Јас сум тренер кој сака да размислува само за првиот нареден меч. Затоа сега нашите мисли се насочени кон дуелот со Куманово, изјави Мартич.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести