сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Мартич: Заслужено стигнавме до победата

Кошаркарите на МЗТ Скопје леснодојдоа до првиот поен во финалето од домашното првенство против Работнички со што ја оправдаа фаворитската улога за одбрана на титулата. Затоа тренерот Зоран Мартич, беше задоволен од играта на своите избраници.

Spar cup 2008 - Quarter final

Последни вести

Кошаркарите на МЗТ Скопје лесно дојдоа до првиот поен во финалето од домашното првенство против Работнички со што ја оправдаа фаворитската улога за одбрана на титулата. Затоа тренерот Зоран Мартич, беше задоволен од играта на своите избраници.

„Првите натпревари од ваквите финалиња секогаш носат поголем притисок врз домаќините и мислам дека тоа беше една од причините поради кои не го стартувавме мечот најдобро. Сепак, успеавме да се вратиме, второто полувреме го одигравме далеку подобро и заслужено стигнавме до посакуваниот резултат. Ме изненадиочекувањетона јавноста да победуваме на секој натпревар со двоцифрена предност. Тоа едноставно не е реално, ние можеби сме фаворити, но и Работнички исто така има квалитетен тим што е добро покриен на сите позиции”, изјави Мартич.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести