четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Мартич: Знаевме дека ќе дојде денот кога ќе загубиме

Spar cup 2008 - Quarter final

Поврзани вести

МЗТ Скопје го претрпе првиот поразсезонава во домашното првенство, а разочарувањето кај бранителот на титулата е уште поголемо ако се земе предвид дека водеа со 14 кошеви разлика на полувремето. Но, тренерот Зоран Мартич, смета дека станува збор за предвремено опуштање кај неговите избраници.

„Не одигравме добра одбрана во првите пет минути од третата четвртина и му дозволивме на противникот да влезе во ритам. Работнички делуваше опуштено, како да нема што да загуби, погоди неколку шутеви во низа и доби на самодоверба. Потоа се обидовме да се вратиме, но не успеавме Нормално е да бидеме разочарани, но од друга страна, знаев дека ќе дојде и овој ден, кога нема да одиграме на своето вообичаено ниво и ќе се најде противник што ќе го казни тоа, на крајот на краиштата, ние не сме работи“, изјави Мартич.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести