петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Мартинез јавно го теши Дејвид Мојес

martinez javno go tesi

Поврзани вести

Актуелниот менаџер на Евертон, Роберто Мартинез јавно му даде подршка на сега веќе поранешниот предводник на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, и додаде дека искусниот стручњак многу брзо ќе се врати во менаџерските води.

„Не станува збор за убава ситуација, а уште е полошо кога станува збор за менаџер кој има добиено отказ од еден така голем клуб каков што е Манчестер Јунајтед. Сепак, сите го знаеме Дејвид Мојес, знаеме дека веќе е подготвен за новото поглавие во неговата менаџерска кариера, подготвен е за новиот фудбалски предизвик. Станува збор за многу успешен менаџер, за менаџер кој има победнички менталитет и јас сум убеден дека ќе се врати многу послилен, отказот ќе го направи уште посилен,“ изјави шпанскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести