среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Мартино убеден дека Барса е најмалку посакуваниот противник за Сити

martino ubeden

Поврзани вести

Предводникот на каталонскиот гигант Барселона, Херардо Тата Мартино е убеден дека и челниците и фудбалерите на Манчестер Сити не се среќни поради фактот дека за противник во 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони, го добија актуелниот шампион на Шпанија.

“Во игра беа шест противници, но ние го добивме Манчестер Сити. Барса има обврска да игра против секој противник, но убеден сум дека никој во Манчестер Сити не е задоволен од денешната ждрепка, убеден сум дека нема таков кој ја посака Барселона за противник. Станува збор за многу добар противник, со многу добри фудбалери, но Барса сака да победи и на “Итихат”. Најважно од се е да бидеме во добра форма пред гостувањето во Манчестер”, изјави Мартино.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести