петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Масакар во мирен град во Канада, изрешетени полицајци

kanada

Поврзани вести

Тројца полицајци се убиени а двајца се ранети во вооружен инциднет што ретко се случува во Канада. Настанот се случи вопровинцијата Њу Брунсвик, на западниот брег на земјата. По сторителот се уште се трага.

Двајца полицајци се здобиле со рани кои не се опасни по живот  и нивната состојба е стабилна.

„Се уште трагаме по човекот кој пукаше,“ изјави претставник на полицијата.

Тој им порача на луѓетто да останат дома и да се заклучат, а другите да се тргнат од таа област.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести