петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Машки леш пронајден во вештачкото езеро кај Прилеп

pp_ezeroooo

Последни вести

Машки леш бил пронајден во водите на вештачкото езеро крај Прилеп.

Како што соопшти МВР, лешот бил забележан вчера околу 15,20 часот од страна на граѓанин. Извршен е увид на местотот на настанот при што е констатирано дека се работи за Гоце Т.(51) од Прилеп.

Констатирана е смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Најчитани вести