четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Машки труп пронајден под браната на вештачкото езеро во Прилеп

srpska-policija

Поврзани вести

Машки труп пронајден под браната на вештачкото езеро во Прилеп.

Безживотното тело го пронашол чуварот на браната и ги информирал полицијата и итната помош.

Според првичните информации станува збор за маж на 36-годишна возраст од Прилеп со иницијали Р.В.

Според Гоце Јонзоски, началник на службата за итна помош, телото било со видлива повреда на главата.

– Најверојатно смртта настапила во раните утрински часови, но засега ништо со сигурност не може да се каже додека не се изврши обдукција, вели Јонзоски.

Во џебот од пантолоните на починатиот пронајдена е лична карта, но идентификацијата допрва ќе се утврди, а со обдукцијата ќе се откријат и причините за смртта на 36-годишниот прилепчанец.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести