сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Машки труп пронајден во Чешиново-Облешево

policija

Поврзани вести

Машки труп во поодмината фаза на распаѓање е пронајден вчера утрината во близина на коритото на Злетовска река на водена површина во местот викано  „До реката“, општина Чешиново-Облешево.

Полицијата превзема мерки за утврдување на идентитетот и причините за смртта. Според неофицијалните информации постојат индиции дека пронајдениот човечки машки труп е од лице кое се води за исчезнато од месец јануари 2014 година

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести