четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Машки труп во распаѓање пронајден во струшко Дрслаица

policija-lenta500

Последни вести

Машки труп во распаѓање бил пронајден вчера во атарот на струшкото село Дрслаица, пишува Канал5.

Случаен минувач вчера околу 17 часот случајно го забележал трупот на местото викано дупки во атарот на село Дрслаица покрај реката Сатеска. Тој веднаш случајот го пријавил во полиција. Безживотното тело е во поодмината фаза на распаѓање, и за утврдување на идентитетот ќе биде пратено на судска медицина во Скопје, соопшти портпаролот на СВР Струга, Стефан Димовски.

На лице место бил извршен увид во присуство на јавен обвнинител и полициски екипи.

Најчитани вести