четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Маскерано не сака да испадне глупав

MASKEDRANO NE SAKA GLUPAV

Поврзани вести

Централниот дефанзивец на Аргентина, Хавиер Маскерано ги предупреди своите репрезентативнин колеги дека не смеат да бидат толку глупави и да не ја искористат добиената шанса да обезбедат пласман во финалниот натпревар.

Претставникот на Јужна Америка последниот финален натпревар го има одиграно пред 24 години, а големиот сон кој го имаат избраниците на Алехандро Сабела ќе стане реалност доколку денеска забележат триумф во полуфиналниот дуел против репрезентацијата на Холандија.

“Треба да бидеме многу глупави ако не ја искористиме оваа шанса. Може и да не добиеме втора таква можност. Се наоѓаме на само чекор до финалето на Мундијалот, а токму мечот за титулата е нашата голема цел”, изјави Маскерано.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести