сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Маскерано не сака споредби со Рамбо

Иако неговите соиграчи и аргентинските медиуми го опишаа како Рамбо, централниот дефанзивец на Аргентина, Хавиер Маскерано пред стартот на финалниот натпревар изјави дека не се чуствува како култниот филмски лик.

MASKERANO NE SAKA SPOREDBI

Последни вести

Иако неговите соиграчи и аргентинските медиуми го опишаа како Рамбо, централниот дефанзивец на Аргентина, Хавиер Маскерано пред стартот на финалниот натпревар изјави дека не се чуствува како култниот филмски лик.
“Благодарам за довербата и за комплиментите што ги добивам во последните денови, но да бидам искрен, јас не се чувствувам како Рамбо, како што ме опишуваат голем дел од сонародниците. Мое е да излезам на терен и да играм најдобро што знам, горд сум бидејќи помогнав да оствариме врвен резултат и се надевам на успех во финалето. Ова не е лажна скромност, мој став е дека лажната скромност е дури и полоша од ароганцијата, едноставно го кажувам она што го мислам“, изјави дефанзивецот на каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести