петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Маскерано: Неколку фудбалери ќе го одиграат последниот натпревар на Ноу Камп

MASKERANO IGRACI NOU KAMP

Поврзани вести

Аргентинскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Хавиер Маскерано го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека има неколку фудбалери кои во недела ќе го одиграат последниот натпревар во дресот на популарната Барса.

„Дадовме се од себе на последниот првенствен натпревар против Елче. Противникот се бореше се до последниот судиски свиреж, се бореа за опстанок во елитното друштво. Сега сите се надеваме дека ќе ја освоиме шампионската титула на “Ноу Камп”, се надеваме дека ќе го победиме одличниот тим на Атлетико (М). Се ќе биде познато следната недела. Мислам дека тој натпревар ќе биде последен за неколку фудбалери кои веќе неколку сезони го носат дресот на Барселона”, изјави централниот дефанзивец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести