среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маскерано вечно ќе има германски кошмар

MASKERANO GERMANSKI KOSMAR

Поврзани вести

Сршен и со солзи во очите, најголемиот борец во аргентинскиот дрес, Хавиер Маскерано по натпреварот изјави дека вечно ќе го памети несреќниот пораз во финалниот натпревар, дека истиот ќе биде лузна која никогаш нема да зарасне.

„Тешко е да се каже било што, стигнавме до ова финале, дадовме се од себе за да победиме, ги имавме и најубавите шанси на натпреварот, но сепак завршуваме со наведнати глави. Овој пораз ќе го паметиме цел живот, го гарантирам тоа, бидејќи бевме толку близу до титулата светски првак, а не успеавме да дојдеме до неа. Горд сум на себе и на своите соиграчи, но тоа е слаба утеха по еден ваков пораз”, изјави дефанзивецот на каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести