Македонија,Крими хроника

Машки леш пронајден во охридско

Машки леш пронајден во охридско

Машки леш бил пронајден вчера во атарот на село Велестово од страна на волонтер од единицата за спасување при Црвен Крст – Охрид.

По извршената идентификација од сопругата,  констатирано е  дека се работи за К. Ф. (64) од с.Рача, охридско. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Охрид. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е пренесено во Медицинскиот центар-Битола каде ќе се изврши обдукција.