Македонија,Крими хроника

Машки леш во фаза на распаѓање пронајден кај „Железара“

Машки леш во фаза на распаѓање пронајден кај „Железара“

Машки леш во фаза на распаѓање вчера околу 06. 10 часот бил пронајден на ул.„16-та Македонска Бригада“ во кругот на фабриката „Железара“.

Машки леш во фаза на распаѓање пронајден кај „Железара“
Машки леш во фаза на распаѓање пронајден кај „Железара“

Како што информира МВР, увид на местото на настанот каде бил пронајден овој машки леш, извршила увидна екипа од СВР-Скопје и јавен обвинител и по негова наредба телото на починатиот е пренесено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција.

Полицијата работи на утврдување на идентитетот на лицето како и целосно расчистување на случајот.