Македонија,Крими хроника

Машки труп пронајден во Вардар

Машки труп пронајден во Вардар

Машки труп е пронајден вчера во водите на Вардар.

Безживотното тело го пријавил во полициј граѓанин.

Починатиот маж бил на возраст од 70-80 години.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Скопје. По наредба на ЈО, телото на починатиот е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.