сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маскиран разбојник одзел 16 илјади денари од продавница

mvrrrrasfasffsafasfasr

Поврзани вести

На 04.07.2014 година во 21,24 часот во Скопје на ул.„Ѓуро Салај“бр.69, во продавницата “Дева Промет“, засега непознат сторител маскиран со фантомка на главата и вооружен со огнено оружје-пиштол, извршил разбојништво над вработената, при што од касата одзел околу 16.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести