вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Маскиран разбојник ограбил колонијал во Ресен

maskiran

Последни вести

Во колонијалната продавница „Виоли“ на улицата Ленинова во Ресен, синоќа во 21.30 часот, маскирано лице со закана со пиштол извршило разбојништво над вработената и украло 21.000 денари.

Според полициски извори, Битолчанец на возраст од 28 години, доби кривична пријава поради сомнение дека како како шалтерски работник во Македонска пошта-подружница Битола, во септември минатата година си присвоил 35.487 денари, пари на фирмата.

 

 

Најчитани вести