петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Маскирани лица одзеле 9000 евра

kradec

Последни вести

Три маскирани лица насилно влегле во куќата на Ш.К. (77), во Скопје во с.Шишево, вчера окоу 10.00 часот. Едно од лицеот со закана со ножи употреба на сила го држел Ш.К., додека другите две лица извршиле пребарување во куќата, пронашле и одзеле 9.000 евра.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести