недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Маскирани разбојници испразнија казино во Велес

Им се заканиле на вработените и однеле 2.000 евра, разбојништво во казино во Велес.

g_kradec

Поврзани вести

Вооружени и маскирани разбојници украле околу 2.000 евра од казино во Велес.

Двајца маскирани и вооружени разбојници, синоќа, кратко пред полноќ го ограбиле казиното „Адмирал“ на улицата 8-септември во Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Разбојниците со огнено оружје им се заканиле на двете вработени и успеале да одземат околу 2.000 евра.

Со украдените пари тие избегале во непознат правец, полицијата работи на нивно пронаоѓање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести