вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Маскирани разбојници ограбиле филијала на „Шпаркасе Банка“ сред бел ден

Разбојнци од „Шпаркасе Банка“ украле околу 38.500 денари.

kradec

Поврзани вести

Маскирани разбојници сред бел ден ограбиле филијала на „Шпаркасе Банка“.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера, околу 14.45 часот разбојнци ја ограбиле  филијалата на „Шпаркасе Банка“ на улицата Ѓорче Петров во Скопје.

Двајцата маскирани разбојници со закана со пиштол од вработените одземале 38.500 денари.

Скопската полиција работи на откривање на сторителите кои избегале во непознат правец.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести